Obrona
Eddie, niegdyś zawodowy oszust, po latach został prawnikiem. Uznał, że między tymi dwoma zawodami nie ma wielkiej różnicy.

Minął ponad rok od czasu, gdy Eddie przysiągł sobie, że jego noga nie postanie więcej w sali sądowej. Teraz jednak nie ma wyboru. Oleg Wołczek, osławiony szef nowojorskiej mafii rosyjskiej, kazał założyć na plecy Eddiego bombę i uprowadził jego dziesięcioletnią córkę, Amy. Eddie ma 48 godzin, żeby wybronić Wołczeka w niemożliwym do obrony procesie o morderstwo - musi wygrać i ocalić życie córki.

Działając pod okiem mediów i nadzorem FBI, Eddie musi wykazać maksimum sprytu i wykorzystać dawno nabyte i nie do końca legalne umiejętności. Czy z tykającym na plecach zegarem detonatora uda mu się przekonać sędziów przysięgłych?

Przegrać proces, to stracić wszystko.

Patronat medialny
Lubimy Czytać
Portal KryminalnyRecenzje


„Thriller, który czyta się tak, jakby napisał go Lee Child – tyle że o młodszym i bardziej porywczym bracie Jacka Reachera w roli głównej”. „Irish Times”

„Jeżeli jesteście fanami Johna Grishama, Scotta Turowa lub Brada Meltzera, to na pewno pokochacie «Obronę» Steve'a Cavanagha, w której wprowadza cudownie wybrakowanego bohatera, Eddiego Flynna, niegdyś kanciarza, później adwokata, który was zauroczy. Rewelacyjna powieść na skraju gatunków. Mam nadzieję, że Cavanagh pracuje już nad kontynuacją”. Nelson DeMille, bestsellerowy autor „The New York Times”

„Z powieści prawniczej wydobywa to, co tak cenimy w thrillerach. Nieoczekiwane i cudowne zwroty akcji, dający się lubić oszust i prawnik - mistrz fachu w jednym i drugim. Do tego tempo, które nie zwalnia ani na moment – to wszystko daje wybuchową mieszankę i popycha narrację do przodu z prędkością światła”. John Lescroart, bestsellerowy autor „The New York Times”

„Fani thrillerów, fani Michaela Connelly’ego, fani książek w ogóle – sięgnijcie po «Obronę». Gwarantuję, że nie pożałujecie – to uzależniająca lektura od początku do końca”. Book Addict Shaun

„To książka, której wolno przegapić. Skończyłam ją zeszłej nocy i do rana śniłam o porwanych dzieciach – tak dobra jest «Obrona»”. Rebecca Bradley, sędzina Sądu Najwyższego Wisconsin

„Ostra jazda – Cavanagh wciska gaz do dechy już na samym początku i nie puszcza aż do końca. Doskonale wykorzystuje napięcie thrillera prawniczego i wprowadza bohatera – działającego pod presją nieubłaganie upływającego czasu – którego czytelnicy będą chcieli zobaczyć jeszcze wiele razy. Znakomity deiut”. Stuart Neville

„Szaleńczo szybka i rozrywkowa powieść autorstwa wschodzącej gwiazdy irlandzkiego kryminału”. Adrian McKinty

„Przygotujcie się na thriller prawniczy, który chwyta za gardło…” Gerard Brennan

„«Obrona» jest wszystkim, czego można wymagać od wspaniałego thrillera i nie mogę się doczekać, by przeczytać coś jeszcze o Flynnie”. Mark Billingham

„Thriller sądowy z bohaterem na miarę postaci Bruce'a Willisa z serii „Szklana pułapka” i galopującą fabułą – to wszystko złożyło się na wspaniały debiut”. „Irish Independent”
OPRAWA MIĘKKA, STRON, FORMAT , ISBN 978-83-8075-068-5, PREMIERA 2.03.2016 , CENA DETALICZNA 39,90